Otázky a odpovede

?

Rovnako, ako trénujeme svaly na tele, je prospešné rovnomerne posilňovať aj svaly na tvári a krku. Pri ich pravidelnej aktivácii prirodzene udržujú svalový tonus, zdvíhajú kontúry tváre, predchádzajú ochabovaniu pokožky a redukujú vrásky.

Každá tvár a jej svalstvo je inak vytrénované každodennou mimikou a individuálnym životným štýlom. A preto každá tvár reaguje na workout rozdielne. Prvé výsledky a zmeny sú vidieť na každej tvári bez pravidelného tréningu. Vo veľa prípadoch sa dostaví po dlhších workoutoch aj jemná svalovica rovnako, ako pri cvičení tela. Potreba opakovania workoutov záleží od svalovej pamäte, stavu tváre a individuálnej schopnosti tvárových svalov reagovať na vonkajšiu stimuláciu.

Základný rozdiel je, že pri tréningu tváre posilňujeme ručnými a prístrojovými technikami viac ako 40 svalov na tvári. Strečujeme ich, stimulujeme, uvolňujeme svalové napätie a posilňujeme prirodzený svalový tonus. 

Samozrejme kozmetické produkty využíme aj my, no to z jednoduché dôvodu, že musíme pracovať s dôkladne vyčistenou pokožkou. A tréningom zapracuvávame vitamíny a prospešné látky z produktov českých produktov značky For life madaga hlbšie do vrstiev pokožky. 

Pokiaľ prídete k nám do štúdia na tréning neznamená to, že by ste mali vynechať vašu pravidelnú návštevu u kozmetičky a naopak. Pokiaľ chodievate pravidelne na kozmetiku neznamená to, že cielene trénujete tvárové svaly. Pokiaľ doma necvičíte tvárovú gymnastiku. A či už doma cvičíte tvár alebo nie my ste tu preto, aby sme vaše tváre odtrénovali za vás.

Tvárovú pomôcku z bohatou históriou používame v každom z našich tvárových tréningov. Poďme si ale kameň predstaviť trochu bližšie.

Slovo „gua“ znamená „zoškrabovať“, kým slovo „sha“ má viac významov. V medicínskom kontexte odkazuje na metabolický “odpad”, ktorý môže negatívne vplývať na prietok krvi a spôsobovať bolesti. Čiže by sme mohli povedať, že „Gua Sha“ súvisí s odstraňovaním toxínov. Jemnejšia tvárová verzia kameňa pôsobí detoxikačne, keďže podporuje pohyb tekutín – či už ide o krv, alebo o lymfu. Výsledkom je menej zápalov, menej opuchov, výraznejšie vystúpenie čŕt tváre, ako aj lepšie prekrvenie a lepšia výživa pokožky.

Benefity pravidelného cvičenia s Gua Sha sú:

– uvoľnenie svalového napätia

– prekrvenie zvyšuje tvorbu kolagénu

– vypnutejšia a pružnejšia pleť

– okysličovanie kožných buniek

– uvoľnenie fasciálnych záhybov

– rozprúdenie lymfy

– zmenšenie opuchov

U nás v štúdiu si môžete zakúpiť náš nerezový Gua Sha kameň.

EMS – Elektro Myo Stimulácia =

E- Elektrická

M- Myo (muscle) = Sval  

S- Stimulácia = Aktivácia

 EMS, teda elektrická stimulácia svalov je pojem, ktorý sa niekoľko desaťročí používa v medicíne v rehabilitácii a rekonvalescencii. Pomocou slabých, ale veľmi častých elektrických impulzov, sú svaly aktivované rovnakým princípom, ako ich aktivuje prirodzene telo, ale oveľa častejšie než sme schopní dokázať vôľou. Je ako kardio a lifting pre tvoju tvár. Aktivuje svalové vlákna, podporuje prekrvenie a zlepšuje jemnosť pokožky. 10 minútový tréning omladí, pomáha proti ochabnutiu a zvýrazňuje tvárové kontúry.

Nie, nie je bolestivý a nemal by byť. Práve preto je prístroj na tvárové cvičenie prispôsobení tak, aby sme vedeli nastaviť intenzitu na každej oblasti tváre. Vždy konzultuje nastavenie s každým zákazníkomindividuálne. Pocit z cvičenia je špecifický a pre niekoho môže byť mierne nepríjemný. Väčšina zákazníkov si však tréning s týmto prístrojom veľmi pochvaľuje a opisuje ako príjemný, na koľko je to momentálne najefektívnejšia technika cvičenia tváre u nás v štúdiu.

Špecializovaná hlavica, ktorá na základe použitých prípravkov zavádza hlboko do vrstiev pokožky živiny a podporuje ich vstrebávanie, aby sme tak dosiahli lepšiu regeneráciu nielen pokožky na tvári a krku, ale aj tvárového svalstva.

FaceAirbrush je jedinečný vďaka svojim nastaviteľným komponentom. Naši tréneri vedia upraviť tlak, čím sa môžu zamerať na lokálne ošetrenie pokožky. Je to dôležité, napríklad pri vyčleňovaní problémovej oblasti pokožky ako sú rozšírené póry, tmavé škvrny alebo jemné vrásky.

Chladivá hlavica FaceHammer sťahuje póry, vypína pokožku tváre, odstraňuje jemné vrásky, podporuje hyperpláziu kolagénu, odstraňuje začervenanie a citlivosť pokožky po workoute, rozjasňuje tmavé kruhy a vyhladzuje vačky pod očami.

FaceCleam využíva vyhladzovanie pokožky pomocou abrázie. Ošetrenie pomocou vodného vákua je inovácia v nelaserovom resurfacingu pokožky. Je to jediné zariadenie na hydradermabráziu, ktoré kombinuje čistenie, exfoliáciu, extrakciu, hydratáciu a antioxidačnú ochranu súčasne, výsledkom čoho je čistejšia a krajšia pleť bez nepohodlia alebo prestojov. Ošetrenie je revitalizujúce, hydratujúce, neinvazívne a vhodné aj pre citlivejšiu pokožku.

Parkovanie na Zámockej ulici od 31.7.2023 patrí do parkovacej zóny PAAS. Online parkovací lístok si viete zakúpiť napríklad prostredníctvom aplikácií HOPIN. Najbližší parkovací automat sa nachádza na Zámockej ulici 28 pred potravinami Malina. V okolitých uliciach platia mestské parkovacie karty či parkovacie hodiny. Ďalšou alternatívou parkovania je parkovací dom od IIP Park Hrad (cca 5 min chôdze)

Áno, no online registračná pokladnica, nie vždy funguje a preto, aby sme predišli komplikáciám uprednostňujeme platbu v hotovosti.

Od septembra 2023 budeme pridávať do nášho tréningového plánu nový FACE WORKOUT, ktorý bude vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy, aby sme mohli starať o krásne tváre úplne všetkých. Zatiaľ vieme však hociaký tréning upraviť individuálne, tak aby bola budúca mamička a aj dieťa v bezpečí.